Lev, A2 /20.8.2012/

9. června 2013 v 13:58 | Vendy |  Kresby
Další kresba po jednorožci z konce května byla dárkem pro kamaráda. Nakreslený musel být do polovičky srpna. S náčrtem jsem začala už někdy ke konci června, protože jsem naprosto přesně tušila, že na to budu zase potřebovat pětiletku. Náčrtem to taky v červnu skončilo a pak jsem to dodělávalo na poslední chvíli, opět - jako vždy. Byla to teprve má druhá kresba na formát A2 (delší hrana cca 60 cm, kratší 40 cm - pro představu). Celkově to byl hrozný nezvyk a piplačka. Nezvyk, protože většinou nekreslím reálná zvířata (tím spíše kočky a kočkovité šelmy, netuším proč, ale nikdy mi to nešlo) a piplačka, protože mi tahle "sranda" trvala plus minus 13 hodin. Kdo někdy pracoval s pastelkami, ví, že to je na dlouho. Natož na tak velkou "plachtu". Přesto nedám na pastelky dopustit.
Musím říct, že ve výsledku jsem byla docela spokojená. Až na ty stromy. Ty mě vážně štvou, měla jsem jiné pastelky a nějak to nešlo, takže pak byly dodělávky fixou a vážně se to moc nepovedlo.
Celkově ale nakonec spokojenost.
Použité jsou obyčejné pastelky Maped + na světlejší barvy tvrdší pastelky Bellcolor. Na modré nebe jsou to pak suché pastely. Celé je to přelakované, aby se pastely nerozmazávaly.

Jedna z postupu:
A hotovo:
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama