Jednorožec, A2 /30.5.2012/

6. června 2013 v 21:26 | Vendy |  Kresby

Další kresbou na řadě je jednorožec na formátu A2.
Někdy v dubnu jsem si totiž koupila čtvrtky A2 - do té doby jsem byla zvyklá na A3, v nouzi A4 a ke štěstí mi to stačilo, ale chtěla jsem vyzkoušet něco nového takže. . .byly doma. Pak už stačilo jen vymyslet téma a zapracovat na náčrtu. Původně jsem ani koně kreslit nechtěla, ale po chvíli uvažování jsem si řekla - proč ne. Koně jsem teď nějakou dobu nekreslila, tak zkusím, jestli to ještě vůbec umím… Nakonec z toho vylezlo ještě něco jiného, a to jednorožec - konečně jsem se uvolila nakreslit něco v mých oblíbených barvách, tedy především modré.

Práce pastelkami zabrala odhadem sedm a půl hodiny čistého času. Vlastně mi to přišlo jako celkem slušný výkon, na to, že A3 jsem schopna dělat i o dvě hodiny více - záleží na složitosti. Ovšem je pravda, že tady mi pomohlo i jednoduché pozadí. Se suchými pastely jsem nedělala ani zdaleka poprvé, ale nikdy jsem je nepoužila takhle doma a dobrovolně a už vůbec ne v kombinaci s pastelkami. Suché znamenají přelakování obrázku, aby se to "neopatlávalo" všude kolem a barva se nestírala. Přiznám se, lakovala jsem poprvé. Představa, že na to teď nastříkám ten průhledný sajrajt a možná pošlu do háje osm hodin práce . . . no nechtělo se mi do toho. Nakonec jsem to překousla a dala se do toho. Naštěstí čtvrtka ten lak snesla a nic se nezkazilo, čili paráda! Opravdu jsem byla po dlouhé době z něčeho nadšená.

Ve zkratce? Čtvrtka A2, 8 hodin práce, pastelky Maped, suché pastely.

Teď už jen k fotkám - omlouvám se, že u postupové fotky je ten mobil a ořezávátko, nějak mě nenapadlo, že by bylo fajn dát to na stranu. U té finální se jen omlouvám za ty zastíněné rohy, potřebovala jsem to zatížit, čtvrtka se trochu rolovala. Toť vše, snad se bude líbit.
________________________________________________________________________________
Je také zajímavé se na to podívat o rok nazpět. Více zkušeností, A2 je pro mě běžností (skončila jsem u A1), pastely taktéž (momentálně mám i suché pastely v tužce a nemůžu si je vynachválit, byť je mám chvíli). A samozřejmě i ty obrázky trochu zvýšily úroveň. Ale je fajn vidět ty pokroky.
________________________________________________________________________________


Postup:


Finální práce:
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 K. K. | E-mail | 7. srpna 2013 v 17:10 | Reagovat

Modrou barvu mám opravdu ráda a tento váš výtvor je opravdu nádherný. Mohla bych na tom oči nechat. Jen tak dál, jde vám to. :-)

2 Ex Ex | 23. listopadu 2013 v 19:23 | Reagovat

LOLOLOL :D Stejně kreslíš líp :D tohle je toho důkazem ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama