Leden 2012

Výroba náušnic / 13.12.2011 /

28. ledna 2012 v 11:32 | Vendy |  Ostatní dílka
Zdravím :)
Původně jsem přemýšlela, jestli pokračovat rovnou další kresbou, nebo sem dát fotky..nakonec jsem se rozhodla pro něco jiného. Chtěla bych to tu trochu prostřídat, ať nejsou kresby hned za sebou - to bych za chvíli neměla co vydávat :)
Fotek mám samozřejmě poměrně dost a spousta bych jich ráda ukázala, ale fotky taky přestanou brzy bavit. Proto jsem se rozhodla uveřejnit další dárky, které jsem měla připravené pod stromek.
Když mám čas, dokážu se zabavit i jinak, než jen kreslením nebo focením a mezi takovou zábavu patří i výroba náušnic. Vždycky mě bavily podobné "aktivity" - i pletení náramků, ikdyž na to jsem nikdy nenašla sílu podívat se pořádně.
Před Vánoci jsem uvažovala nad dárky pro spolužačky ze školy a napadly mě náušnice. Ty se hodí vždycky, řekla bych. Trochu jsem si tedy promyslela, jak by měly vypadat a pak jsem se do toho pustila.
Základ těchto náušnic je vlastně v jednoduchém "korálkování" ( výroba korálkových zvířátek ), protože spodní část je postavena právě na tomto principu. Když byla dokorálkován trojúhelníkový základ náušnic, stačilo jen přidat ladící korálek na vrcholek a to celé dát dohromady s afroháčkem. Když byly hotové náušnice obě, přišla na řadu práce v počítači, kde jsem si vytvořila a následně na tvrdý papír vytiskla kartonek, do kterého byly náušnice umístěny. Pak zbývalo to celé jen dát do uzavíratelného sáčku. A bylo to.
Jeden pár náušnic byla zhruba třičtvrtě hodinka práce.
Teď už jen k fotkám. Omlouvám se za odlesky a žlutý odstín světla - fotila jsem den před besídkou pod lampičkou, takže kvalita nic moc. Ale pro představu snad postačí.
Zde jsou všechny páry pohromadě: ( Autor: Vendy Z. - korálky, drátek, kleštičky, afroháčky :) )

Vánoční kresby : strom, letadlo, HC bílí tygři / 24.12.2011 /

28. ledna 2012 v 11:11 | Vendy |  Kresby
Vítám u dalšího článku ;)
Měla bych se omluvit, že to tu teď trochu stálo - přiznám se, že se mi vůbec do ničeho po Vánocích nechtělo. Snad to teď napravím, když sem postupně dám ty nové kresby.
Na rozjetí bych uveřejnila kresby, které našly své místo pod stromkem.
Jako první je na řadě kresba na čtvrtku formátu A3 pro mamku. Už nějakou dobu mě prosila, ať jí nakreslím sousedovic ořešák. Je to vážně krásný strom a jako jediný ze tří ořešáků v sousedství přežil "celý" ( jeden přišel pryč úplně, druhý je hodně seřezaný ). Před Vánoci jsem se tedy pustila do kreslení. Rozhodla jsem se pouze pro tužku, nevěděla jsem, jak bych to ztvárnila barevně. Na obrázku jsem nechala kolem šesti hodin práce.
Obrázek je focený už ve skle, tak se omouvám za odlesk.

Další obrázek byl pro taťku. Ten má zase rád letadla a tak jsem neměla velký problém vymyslet, co kreslit :)
Musím přiznat, že mi tenhle obrázek dal hodně zabrat, možná proto, že jsem letadlo kreslila poprvé a tak jsem nevěděla, kudy do toho. Ani pozadí mi pak nedalo spát, protože bylo třeba vzít v úvahu i zamlžení obzoru a podobné věci, což mi dělalo trochu starosti. Ale myslím, že nakonec to nedopadlo vůbec špatně.
Obrázek je na A3 formátu - opět na čtvrtku, ale tentokrát pastelkami. Cca 5 a půl hodinky práce.
Na obrázku Boeing Stearman. Opět foceno již ve skle, bohužel tedy s odleskem.
Jedna postupová: A zde hotovo:

A na závěr přišla řada na kresbu pro kamaráda z Liberce.
Dlouho jsem nevěděla, co nakreslit, ale pak mi do hlavy přišel "uskutečnitelný" nápad. Uvědomila jsem si, že fandí Bílým tygrům. A pak už to šlo krok za krokem - najít logo, načrtnout a pak si pohrát se zbytkem.
Tahle jediná kresba je na čtvrtce A4, potřebovala jsem, aby se vešla do velké obálky.
Stejně jako první dvě kresby mi dala zabrat, protože to bylo opět něco úplně jiného, než co bych kreslila obyčejně ve volné chvíli. Myslím si ale, že to rozhodně nebylo na škodu. Člověk by občas měl zkusit i něco jiného.
Kresba je tedy na A4, pastelky ( + fixa ) a zhruba 3 hodinky práce.
Opět nejprve jedna postupová:
A zde hotovo:
( Autor: Vendy Z. - pastelky Maped, tužky tvrdostí 3, 1, HB, 5B a 7B )