Prosinec 2011

Znamení: Váhy, A3, pastelky / 3.12.2011 /

7. prosince 2011 v 18:14 | Vendy |  Kresby
Zdravím u dalšího článku.. :)
S dalším dnem jsem si pro vás připravila pokračování zvěrokruhu - tentokrát znamení vah.
S lidmi ve znamení vah mám velice dobré zkušenosti, jsou to lidé milí a vstřícní a svým klidem mne také trochu inspirují. Spolupráce s vahami je rozhodně ve všech ohledech jiná než se lvem či podobnými znameními. Se lvem klid zažijete málokdy, kdežto váhy jsou ztělesněním duševní pohody.
Kresba samotná je opět na formátu A3, celá pastelkami. Musím říct, že u vah jsem se zapotila dokonce víc než u berana, který trval o půl hodinky déle. Kreslení tohoto znamení bylo trochu odlišné od ostatních zatím kreslených znamení - zvířata se přeci jen kreslí jinak než váhy. Každopádně jsem si vyzkoušela i ty váhy a s výsledkem jsem poměrně spokojená.
Pozadí do modra, peří a mraky v dolní části symbolizují vzduch - živel, v kterém váhy jsou - a červená ve spojení se dřevem pak kontrastní spojení se zemí, protože ikdyž jsou váhy hlavou v oblacích, nikdy se nohama nepustí země.
Celá práce zabrala zhruba 5 hodin.
Tady je:
A trochu jiný pohled na závěr:

( Autor: Vendy Z. - pastelky Maped )

Znamení: Lev, A3, pastelky / 1.12.2011 /

6. prosince 2011 v 19:03 | Vendy |  Kresby
Zdravíčko :)
Pokračujeme s kresbami zvěrokruhu a jako druhý je na řadě lev.
Ve znamení lva je narozený můj další kamarád a mimojiné je v tomto znamení i můj táta, se kterým si velice dobře rozumím. Se lvy obecně většinou vycházím dobře, ikdyž si ne ve všem sedneme - však já jako štír jsem na tom povahově trochu jinak než ohnivý a temperamentní lev.
Co se obrázku týče, já jsem poměrně spokojená. Spokojená jinak než u berana, ale řekněme, že víceméně ano. Sice to není zrovna klasicky nakreslený lev, ale je trochu akčnější než beran a to snad není na škodu. Co si myslím, že se mi povedlo je zachycení vlastností, které tomuto znamení nechybí. Ve výrazu lva nejspíš každý najde něco jiného - pro mě je v tom jasné ego, hrdost, moc a ohnivá energie a toho všeho si na lvech v jisté míře cením.
Kresba je opět na formátu A3 ( velká čtvrtka ), tvořena pastelkami ( černá je o poznání kratší.. :D ). Kresba zabrala zhruba 5 hodin čisté práce.
Takže, tady je:

Znamení: Beran, A3, pastelky / 26.11.2011 /

6. prosince 2011 v 18:56 | Vendy |  Kresby
Vítejte v článku..:)
Teď budu pár článků za sebou prezentovat své nejnovější kresby na jediné téma - znamení zvěrokruhu. Obrázky mám zatím celkem čtyři - berana, lva, váhy a kozoroha. Jestli budou další záleží na náladě a času. První na řadě je tedy beran.
Kresba samotná je na formátu A3 ( tedy velká čtvrtka ), celá práce je pastelkami. Kresba zabrala odhadem 5,5 hodiny čisté práce a za své vzala hlavně červená pastelka.
Co se týče mého názoru na kresbu - jsem spokojená. Není to dokonalé, ale kresba pro mě vyzařuje osobnost, kterou jsem do ní chtěla zakomponovat. Vytknout by se možná dalo červené pozadí, které s kresbou zdánlivě neladí. Ono ladit nemá - červenou jsem volila, aby byl jasný kontrast mezi beranem a jeho živlem. Beran je totiž ohnivé znamení.
Dotaz by ještě mohl směřovat ke kousku kovu na beranových rozích - jedná se o jakýsi chránič či brnění, jak chcete. To je zase takový doplněk, "něco navíc" :)
Tak teď už kresba - postupová fotka:
A zde už v plné parádě:

( Autor: Vendy Z. - pastelky Maped )

Mořský had, A4, pastelky / 4.10.2011 /

2. prosince 2011 v 11:46 | Vendy Z. |  Kresby
Zdravíčko :)
Tak jsem zase zpět a na řadě je další článek - kresba.
Jedná se o kresbu starou téměř dva měsíce a přesto se řadí k jedné z nejlepším.
Na obrázku je další výplod mé fantazie - tentokrát bez křídel. Je to jakýsi mořský had - něco jako drak v živlu vody, je ale na každém, jak si to přebere. Kreslit něco "nového" je mimořádně milou záležitostí, protože se člověk nemusí držet řádné anatomie ani pravidel. To, jak danou příšerku znázorníte je jen na vaší fantazii a to je po všech těch "nervech" s mírami a podobným značně osvobozující. Proto často kreslím draky - ikdyž tam je to takové na hraně, protože představa o klasickém drakovi je většinou dost pevně zakořeněná.To už jsme ovšem trochu jinde.
Kresba je na formátu A4, opět čistě pastelky. Tady jsem spíše pyšná na provedení hada samotného, než na pozadí, které je spíš jen aby se neřeklo. I tak to vše dalo dohromady zhruba tříhodinovou práci.
Snad se tedy bude líbit..;)

( Autor: Vendy Z. - pastelky Maped )

Částečné zatmění slunce / 4.1.2010 /

1. prosince 2011 v 18:14 | Vendy Z. |  Příroda
Zdravíčko.. :)
Tentokrát jsem se rozhodla nepohlížet na kvalitu fotek a ukázat něco, co mě dodnes fascinuje - zatmění slunce. Ač jen částečné, focení tohoto úkazu byl pro mně zážitek a ikdyž jsou fotky plné šumu, jsem za ně ráda.
Fotky jsou dneškem téměř dva roky staré, to jim však neubírá na zajímavosti.
Snad se tedy bude líbit, omluvte prosím šum na fotkách.

Zatmění předcházel zcela "obyčejný" východ..
Už jsem ani nedoufala, že budu moct fotit - bylo zataženo.
Ale nakonec se na mě přeci jen štěstí usmálo.
Začalo sněžit a slunce vypadalo spíš jako podivný měsíc..
...ale nebyl to měsíc.
Neúplný kotouč slunce prozařoval i hutné mraky a celý pohled byl vyjímečný ve všech směrech.
Měsíc zakrýval slunce čím dál méně...
...a pak se opět zatáhlo. Začalo hustě sněžit. Když slunce opět našlo kousek mezi mraky, bylo už opět "celé". A tak skončilo celé úchvatné zatmění.
( Autor: Vendy Z. - digitální fotoaparát Panasonic Lumix DMC - TZ1 > podpis tablet Genius G-Pen )

Kobra, A3, tužka / 3.9.2011 /

1. prosince 2011 v 17:54 | Vendy Z. |  Kresby
Zas a opět - pěkný podvečer a vítejte u článku :)
Vyhrabala jsem ještě o něco starší kresbu než byl předešlý drak - tou kresbou je můj pokus o hada, přesněji o kobru.
Hadů jsem se nikdy nebála a spíš mě tak nějak fascinovali, proto jsem se jednoho dne rozhodla hada ztvárnit po svém. Koneckonců, v indiánském horoskopu jsem právě ve znamení hada a tak snad ani není divu, že k hadům nemám averzi.
Ztvárnit něco, co ve mně vzbuzuje respekt se ukázalo být těžké, nakonec jsem se ale dobrala k - snad - solidnímu výsledku. Kobra není zrovna klasickým znázorněním hada, do díla se vždy promítne autorův postoj k objektu a tady tomu nebylo jinak.
Kresba po dlouhé době tužkou se ukázala být na formát A3 pěkně tvrdým oříškem, ale po pár použitích gumy jsem se opět položila do kreslení a vše ostatní zůstalo za mnou. Za 3 a půl hodinky bylo hotovo.
Není to klasický had. Ale jsem spokojená.
Snad se tedy bude líbit, tady:

( Autor: Vendy Z. - tužka tvrdosti 3 a B8 )

Krásy červnové přírody / 5.6.2011 /

1. prosince 2011 v 17:40 | Vendy Z. |  Příroda
V dnešním dni Vás už poněkolikáté vítám u článku..:)
Pořád je ten "ošklivý" podzim s nádechem zimy ( jak už to v prosinci bývá, pokud zrovna nesněží ) a já se opět rozhodla vylepšit Vám den fotkami z léta.
Fotky jsou pořízené letos v létě při cestě lesem a loukami - to jsem se tak jednou vypravila na rozhlednu,k kterou nám tenkrát nově udělali u vesnice cca deset kilometrů vzdálené ( lesem je to méně, samozřejmě ). Byla to dlouhá cesta a za tu dlouhou cestu se našlo spoustu objektů k focení. Fotek je opravdu hodně a tak mi dělalo problém vybrat jich několik sem. Nakonec to skončilo u 22 fotek, což je sice strašné číslo, ale ani zdaleka to nejsou všechny dobré fotky.
Na snímcích jsou většinou květiny, protože v červencovém období je všechno - včetně trav - v květu a to je radost pohledět.
Takže příjemné pokoukání a snad i Vy v tomto článku najdete pomyslné dveře do léta.. :)

Na začátek tedy spousta květinových fotek bez názvů květin..
Sedmikrásky..
"Hluchavka"..
I obyčejný "jetel" je krásný.
Šípková růže..
A dokonce i krásná mateřídouška na scéně.
Ne každý se kdy zamyslel nad tím, jak kvetou trávy a jen málokdo se po tom rozhlížel. Mě to ale fascinuje a fotky jsou to moc pěkné, dle mého názoru. Kdo tedy neviděl vysoké trávy kvést - máte možnost :)
Ikdyž by se na houby mohlo zdát brzy, není tomu tak - v chládku lesa se začaly malé houby klubat i přes červencové vysoké teploty a suché počasí :)
I jehličnany byly v květu..
Takto se snoubí technika s přírodou..
Listí proti sluníčku vypadá plné barvy a zdraví..
A život je všude kolem, ač se to na první pohled nedá.

( Autor: Vendy Z. - digitální fotoaparát Panasonic Lumix DMC - TZ1 > podpis tablet Genius G-Pen )

Drak, A4 pastelky / 27.9.2011 /

1. prosince 2011 v 16:39 | Vendy Z. |  Kresby
Opět Vás vítám u nového článku. Články teď budou nejspíše přibývat rychleji, mám čas a musím se trochu dohnat, abych už pak mohla přidávat jen nové věci.. :)
Na řadě je tedy drak kreslený 27.9.2011 .
Ta kresba pro mě byla poměrně složitá - většinou raději kreslím portréty, než celá zvířata ( ať už reálná nebo ty draky ). Tady mě ale osvítila jakási inspirace a dala jsem se do toho. náčrt byl během dvaceti minut hotov a já s ním byla poměrně spokojena - a tak jsem se do něj pustila pastelkami.
Tento obrázek vznikal po dva večery. Nikdy bych neřekla, že může kresba na A4 zabrat tolik času - nad tímhle "fešákem" jsem totiž strávila všehovšudy 4 hodiny, ač rozdělené do dvou dnů. I tak je to poměrně dlouhá doba, většinou mi tak dlouho trvaly kresby na formát A3, tedy dvakrát takový.
Myslím si ale, že ten čas za to stál. S drakem jsem ve výsledku opravdu spokojená, je to jeden z mála obrázků s realistickým pozadím. Ať se tedy líbí ;)

Jedna postupová fotka:
A zde už hotov:

( Autor: Vendy Z. - pastelky Maped )

Jarní příroda / 10.4.2011 /

1. prosince 2011 v 12:33 | Vendy Z. |  Příroda
Vítám Vás u dalšího článku ;)
Máme tu skoro zimu, ikdyž je počasí stále spíš podzimní - mlhy, které leckdy vydrží celý den a otravný déšť. Rána jsou chladná a ani odpolední teploty už nejdou nad 10°C. Sníh u nás ještě není - ale co není teď, to může zítra být. Každopádně při takovém počasí člověk zase chce jaro a léto a když pak najde starší fotky z jara, kdy se vše začínalo zelenat, ta touha se jen znásobí. I tak je to ale krásné okno do jara a člověku hned ta zelená zlepší náladu a proto jsem se rozhodla dát na stránky to pozitivní jaro. Ať se tedy líbí - fotky z dubna.

Detaily stromů...
I tráva se zelená..
Některé stromy i kvetly..
Ale ani tahle krása netrvá věčně..

( Autor: Vendy Z. - digitální fotoaparát Panasonic Lumix DMC - TZ1 > podpis tablet Genius G-Pen )

Předešlé kresby aneb cesta časem, 22 kreseb.

1. prosince 2011 v 11:28 | Eny |  Kresby
Trochu mě mrzí,že sem musím dát všechnu mou minulou práci najednou, ale nic jiného mi nezbývá, pokud tu chci ukázat i starší práce. Články k jednotlivým kresbám se ztratily někde v nedohlednu a tak doufám, že bude stačit datum, čas, technika a formát ke každému obrázku..Tím bych se mohla konečně dohnat a dávat sem už jen aktuální články.kresby půjdou od nejstarších k novějším. Tak snad se bude líbit.

Kresba ( pastelky ),
A4, 1 hodina,
30.1.2010 - drak.
Kresba ( tužka ),
A4, 1,5 hodiny,
8.2.2010 - pes ( husky ).
Kresba ( pastelky + fixy ),
A4, 1,5 hodiny
2.3.2010 - drak.

Kresba ( tužka ),
A4, 1,5 hodiny,
3.3.2010 - růže.
Kresba ( tužka ),
A4, 2 hodiny,
5.3.2010 - kachna.

Kresba ( pastelky ),
A4, 1 hodina,
6.3.2010 - lev.

Kresba ( pastelky + fixy ),
A4, 1 hodina,
12.3.2010 - Ponyta ( Pokémon ).

Kresba ( pastelky + tužka ),
A4, 1,5 hodiny,
21.3.2010 - koník.

Kresba ( tužka ),
A4, 2 hodiny,
29.5.2010 - koník.

Kresba ( pastelky ),
A3, 2,5 hodiny,
13.7.2010 - koník.


Kresba ( tužka ),
A3, 2 hodiny,
15.9.2010 - drak.

Kresba ( tužka + pastelky ),
A4, 1,5 hodiny,
4.10.2010 - koník.
Kresba ( tužka ),
A3, 2 hodiny,
2.11.2010 - drak.
Kresba ( tužka ),
A3, 2 hodiny,
15.12.2010 - loď.
Kresba ( tužka ),
A4, 1 hodina,
21.2.2011 - meč.

Kresba ( pastelky ),
A4, cca 2,5 hodiny,
30.5.2011 - loď.

Kresba ( pastelky ),
A3, cca 3 hodiny,
16.6.2011 - drak.

Kresba ( pastelky ),
A3, cca 3,5 hodiny,
8.7.2011 - drak.

Kresba ( pastelky ),
A4, cca 2,5 hodiny,
21.7.2011 - drak.

Kresby ( pastelky ),
A4, jedna cca 2,5 hodiny,
18.8.2011 - dětské skákadlo a soška žirafy.


( Autor: Vendy Z. - pastelky Maped )