Říjen 2011

Po západu slunce / 2.10.2011 /

3. října 2011 v 12:27 | Vendy Z. |  Příroda
Vítám vás u dalšího článku :)
Přemýšlela jsem, co sem dát jako další článek. Původně jsem uvažovala nad některou z kreseb, ale večír byla chuť zajít po delší době do přírody za západem slunce. Bohužel jsem dorazila pozdě a tak jsem byla trochu rozmrzelá, že fotky slunce nebudou. Ovšem brzy mě to přešlo, protože i "pozápadové" fotky vypadaly docela slušně. A když jsem si pak všimla i měsíce, bylo mi vcelku jedno, že jsem slunce nestihla.
Tak jsem se hezky prošla k místní vodárně a fotek bylo opravdu hodně. Procházku jsem zakončila posezením ve větvích oblíbené třešně a pár fotkami z toho místa.
Den to byl poměrně vydařený a s fotkami jsem víceméně spokojena.
A teď k fotkám ;)
> I obyčejná anténa může být zajímavým předmětem k focení.
> Koleje - představujíc cesty a život..
> Krásně obarvené mraky a pohled do krajiny.
> Strom plný života..
> Ač fotka s trochou šumu, nemohla jsem si ji odpustit. Ten měsíc...
> Tady opět jedna taková, i s krásný labradorem.
> Teď dvě fotky pampelišek, které pro mě mají takové osobité kouzlo..
> A poslední část, fotky z třešně - domy a jako poslední i "smůla".
( Autor: Vendy Z. - digitální fotoaparát Panasonic Lumix DMC - TZ1 > podpis tablet Genius G-Pen )

O autorce

2. října 2011 v 11:17 | Vendy Z. |  O autorce
Pár slov "úvodem" o autorce.
Jmenuji se Vendy a narodila jsem se v listopadu roku 1997. Mým domovem je vesnička v severních Čechách, kde také docházím do posledního ročníku ZŠ. K dubnu 2013 jsem úspěšně udělala přijímací zkoušky na gymnázium, kde budu pokračovat ve studiu je tedy rozhodnuto.
Ve svém volném čase se věnuji především kreslení, ale ráda také vyrazím s foťákem (od listopadu Olympus SP-560 UZ)do přírody nebo kamkoli jinam. Mám ráda zvířátka - nesmím opomenout naši CHS morčátek ( www.chs-luna.cz ). Od prosince 2012 také hraji na kytaru.
Samozřejmě když je čas a nálada, snažím se dělat vše možné - mimo jiné ráda čtu (literatura faktu, fantasy, sci-fi).
___________________________________
Ještě pár slov k samotnému kreslení.
Kreslení se věnuji od malička, vedla mě k němu především má obliba v konících, které jsem se jako malá často snažila vyobrazit - byť to tenkrát nebylo nijak zdařilé. Tak začalo trávení volných chvil u papíru. Kreslení mne nepustilo doteď a je to jedna z nejlepších věcí, kterou znám.
Snažím se kreslit vše možné a zlepšovat se, co to jde. Tady platí především jedna taktika pro zlepšení - trénovat, trénovat a zase trénovat. A pak samozřejmě mít chuť tvořit a zkoušet nové věci. Hlavně za poslední dva roky se mi podařilo z kreseb konečně dostat něco pořádného, s čím bývám většinou sama spokojená. Největším "úspěchem" je pro mne zatím můj pokrok v kreslení lidí, to mi totiž nikdy nešlo a teď už je snad na přijatelné úrovni a na to jsem patřičně hrdá, protože je vidět, že všechno jde, když se chce - ač jsem si myslela, že to v tomhle případě neplatí.
Mým oblíbeným materiálem byly vždy tužky a pastelky ,poslední dobou ale hodně experimentuji a tak jsem se pustila i do akrylů, tuší a suchých pastelů v tužce. Suché techniky mám pořád raději, ale už se práci s vodou a barvami nebráním.
_____________________________________
A čím jsem pracovala a pracuji?
Nemálo lidí se mne ptá na materiály. Až donedávna jsem používala obyčejné měkké pastelky zn. Maped, které se dají koupit ve většině řetězců (Kaufland atd.). Pořád je mám hodně ráda, mají krásné jasné barvy a dá se s nimi nakreslit dost slušných obrázků, nebo promíchávat na jiné odstíny. Tuše obyčejné, stejně jako vodovky a ostatní věci.
Brzy mi to ale "přestalo stačit" a tak jsem se nedávno stala majitelkou některých věci od anglické značky Derwent, jako jsou například vytoužené suché pastely v tužce nebo rozmyvatelné pastelky Inktense. A experimenty mají zelenou :)

/ Aktualizováno dne 6.6.2013 /